• 16.07.2024
  • י׳ בתמוז תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

בת מצווה שוויונית ומוזיקלית

חוויית בת המצווה אצלנו היא תהליך ייחודי ומגוון המביא חוויה יהודית-ישראלית בלתי נשכחת לבת המצווה ולכל המשפחה. בסופו של תהליך למידה אישי, החוויה מגיעה לשיאה בטקס בת מצווה מוזיקלי, שוויוני ומרגש הכולל עלייה לתורה.

בית תפילה ישראלי

בית תפילה ישראלי רואה את בת המצווה כטקס מעבר משמעותי בחיי הנערות ובחיי המשפחה כולה, ואנו מציעים תהליך ייחודי וחוויה יהודית-ישראלית בלתי נשכחת לכל המשפחה הכוללת טקס מוזיקלי, שוויוני ומרגש. הטקס מתקיים באולם שלנו בתל אביב או במיקום אחר.

אנו מציעים תהליך מגוון לקראת טקס בת מצווה, המשלב לימוד משותף עם בני המצווה בנושאים כללים כגון זהות יהודית-ישראלית, אחריות ומנהיגות, כל זאת תוך הרכשת מושגי יסוד ביהדות.

תכנית לימודי בת המצווה בנויה מיחידות לימוד קצרות על מנת לספק גיוון וטריגרים חדשים בכל מפגש עם בני המצווה.

תכנית בת המצווה בבית תפילה ישראלי כוללת:

חוג בני ובנות המצווה

החוג כולל לימוד משותף בנושאים שונים: מושגי יסוד ביהדות ובתרבות ישראל, תכנים מרכזיים של חגים ומועדים תוך הענקת קישור אקטואלי למציאות הישראלית ובחינת היבטים תרבותיים ואוניברסאליים למקורות. זאת, במטרה לפתוח צוהר לעולם היהודי ולשנות במקצת את דפוס המחשבה עליו. אנחנו פותחים כשני מחזורי קורס בשנה.

קריאה בתורה, הכנת דבר התורה והדרשה

במקביל, אנו מקיימים לימוד של הקריאה בתורה בטעמי המקרא, במיוחד של החלק מהפרשה שהילדה מעוניינת לקרוא. לימוד טעמי המקרא נעשה בחלקו במסגרת קבוצתית ובחלקו באופן אישי על ידי מורה בית תפילה ישראלי.

מסגרת הטקס:

טקסי בת מצווה מצויינים באופן מסורתי על ידי עלייה לתורה בקהילה. זהו הבסיס שעליו גם אנו מקיימים את טקסי בני ובנות המצווה. העלייה לתורה נעשית במסגרת תפילת שחרית של שבת (בוקר) או מנחה של שבת (אחה”צ). ניתן גם לקיים תפילה עם עלייה לתורה בימי שני וחמישי בבוקר, במסגרת תפילת שחרית של חול.

התפילות בבית תפילה, כמו קבלות השבת הקהילתיות, הן שוויוניות (גברים ונשים יושבים יחד), מוזיקליות (מלוות בכלי נגינה) ומשלבות טקסטים ושירים בני זמננו עם התפילות המסורתיות. המשפחה מוזמנת להיות מעורבת בבחירת חלק מהתכנים של התפילה שבמסגרתה מתקיימת העלייה לתורה של בן או בת המצווה.

תהליך הרשמה לבני מצווה

לקבלת מידע ופרטים נוספים, נא ליצור קשר עם בתיה גולדשמיט, רכזת אדמיניסטרטיבית של בית תפילה ישראלי 077-3003655 bti@btfila.org


טקסי חיים נוספים

בית תפילה ישראלי מזמין את הציבור להשתתף ולחגוג טקסי חיים כמו : נישואין, בריתות לבנים ובנות, שבתות כלה וחתן וכדומה – מתוך חוויה אישית ולימוד מעמיק של המקורות . לפרטים וקבלת מידע נוסף נא לפנות לבתיה גולדשמיט, 077-300365.

לוח מודעות קהילתי

לוח מודעות קהילתי

​השכרת חדרים ואולמות פעילות

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il