• 22.05.2024
  • י״ד באייר תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

חגים

מרכז החיים הקהילתיים של בית תפילה ישראלי מתקיים בשבתות ובחגים. קבלות השבת, תפילות וערבי חג מהווים הזדמנויות לחגוג יחד, להתוודע אחד לשני ולקיים שיח חי וערני של רוח ותרבות יהודית ישראלית.

קישור לכתבה

הקהילה מקיימת תפילות ואירועי חג בכל מועדי ישראל וחוגגת אותם בדרך חוויתית ורלבנטית למציאות הישראלית של היום. התפילות משלבות תכנים אקטואלים וטקסטים מסורתיים, מוזיקה, לימוד ושיחה עירנית על משמעויות החג וערכיו לחיינו.

בין החגים הנחגגים בקהילה ניתן למנות:


 

תפילות ראש השנה

תפילת ערבית לראש השנה וקבלת שנה, בערב החג, לפני הסעודה המשפחתית

תפילת שחרית לראש השנה

תפילה מסורתית לראש השנה, בשילוב מוזיקה, קריאה בתורה, תקיעת שופר ושיחה קהילתית.

תפילת שחרית לראש השנה לילדים ומשפחות

באופן מסורתי, אנו מקיימים תפילה מיוחדת לילדים ולמשפחות בבוקר ראש השנה השני – (ב’ בתשרי)

תשליך וקבלת שנה בנמל תל אביב

אירוע גדול בב’ דראש השנה, בדק הצפוני של נמל תל אביב, הכולל את מיטב תפילות ופחוטי החג, סדר תקיעה בשופר וטקס תשליך מסורתי. כשחל ביום שישי האירוע משולב עם קבלת שבת.

יום כיפור

הקהילה מקיימת יום מלא של תפילות ביום כיפור: כל נדרי וערבית, שחרית, מוסף, מנחה ונעילה. התפילות ביום כיפור הינן אינטנסיביות ומזמינות את המשתתפים לעבור מסע מיחד במינו בהתמקדות בנוסאים המרכזיים של היום, תפילה, תשובה וצדקה. באופן מסורתי אנו מקיימים לימוד בערב החג, לאחר תפילת כל נדרי ולימוד קהילתי נוסף בין מוסף למנחה.

סוכות

כל שנה במהלך כל ימי חג הסוכות אנחנו מקימים בנמל תל אביב את הסוכה הגדולה, המתפרשת על חצי דונם בנמל תל אביב. כולם מוזמנים להתארח בסוכה שלנו בה מתקיימים כל שנה תשעה ימים של טקסים, הופעות, תפילות , אירועי תרבות ועוד ועוד. בסוכה מתקיימות גם תפילות החג וקבלת השבת של חול המועד סוכות.

שמחת תורה

הקפות שמחת תורה חגיגיות ושיוויוניות, הכוללות טקס סיום הקריאה של ספר דברים ותחילת הספר מבראשית על ידי חתן או כלת התורה וחתן או כלת בראשית. הקפות שמחת תורה מתקיימות גם הן בסוכה הגדולה של בית תפילה ישראלי בנמל תל אביב.

חנוכה

אירוע קהילתי של הדלקת נרות החג, באד מימי החג, הכולל גם פעילות ילדים ברוח החג, וקבלת שבת חגיגית המוקדשת לנוזא האור בחברה.

טו בשבט

סדר טו בשבט קהילתי המשלב את הפורמט של הסדר של מקובלי צפת עם שירה וזמר ארצישראלים.

פורים

קריאת מגילה חווייתית לכל הגילאים ומסיבת פורים קהילתית.

פסח

סדר פסח לפליטים ולישראלים בתל אביב – בשיתוף פעולה עם מספר רב של עמותות, ארגוני זכויות אדם וארגונים להתחגשות יהודית בגינת לוינסקי בתל אביב.

יום השואה

תפילת ערבית ליום השואה והקראת שמות של נספים ממשפחות הקהילה.

יום הזיכרון ויום העצמאות

הקהילה פיתחה טקס מעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות המתקיים מדי שנה בתפר שבין החגים, בערב יום העצמאות בשעה 18:00. דרך תפילה, קטעי קריאה, שירה ומוזיקה, הקהל מוזמן לעבור באופן הדרגתי מהאבל לחג.

חג השבועות

תפילת קבלת חג, תיקון ליל שבועות (לילה של לימוד קהילתי עד הבוקר) ותפילת שחרית עם הזריחה.

תשעה באב

ערב מרכזי במועדון צוותא בתל אביב, בשיתוף עם עלמא, ובינ”ה, ובו משולבת קריאת מגילת איכה עם שיחה על חורבן ועל בית בימינו.

לפרטים על על אירועי החגים, אנא היכנסו ללוח האירועים.

 

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il