• 30.09.2022
  • ו׳ בתשרי תשפ״ג
  • שבת פרשת יתרו
  • English

בית מדרש פתוח עם ח”כ רות קלדרון

במסגרת “בית מדרש הנודד” של ח”כ רות קלדרון אנו מתכבדים לארח אותה בבית תפילה ישראלי לבית מדרש פתוח בנושא “דת ומדינה”. יום חמישי 12/2/15, בשעה 19:30, במרכז בית תפילה ישראלי ברח’ שלמה המלך 100 (פינת ארלוזורוב) ת”א.

בית תפילה ישראלי

ביום חמישי הקרוב, ה-12/2, בשעה 19:30, במרכזנו שברח’ שלמה המלך 100, ניפגש ללימוד בית מדרשי  עם ח”כ רות קלדרון, מחלוצות ומנהיגות התנועה להתחדשות יהודית בישראל בשני העשורים האחרונים.  הכניסה חופשית כולם מוזמנים!

מספר המקומות מוגבל! רצוי לאשר הגעה בטלפון 077-3003655

דת ומדינה

ח”כ ד”ר רות קלדרון  – יו”ר ומייסדת עלמא, בית תרבות עברית , ח”כ, סיעת יש עתיד.

חברת הכנסת ד”ר רות קלדרון מכהנת כסגנית יושבת ראש הכנסת, כחברת ועדת חינוך וחברת ועדת ביקורת המדינה בכנסת ה-19. חה”כ קלדרון ייסדה בכנסת את השדולה להתחדשות יהודית ואת השדולה לתרבות פרלמנטרית. כמו כן, מכהנת חה”כ קלדרון כיושבת ראש אגודת הידידות ישראל-אוסטרליה. ד”ר קלדרון היא אחת הדמויות המרכזיות בישראל הפועלות למען חיזוק התרבות העברית וקיום יהדות פלורליסטית. היא זכתה בפרס קרן “אבי – חי” על יוזמתה לייסד את בית המדרש השוויוני “אלול”. עם סיום לימודיה בבית הספר למנהיגות חינוכית של מכון “מנדל”, הקימה ד”ר קלדרון את “עלמא” – בית לתרבות עברית המשמש כמוסד חינוכי, המשלב לימוד יהודי – מסורתי בדרך של בית מדרש, בד בבד עם לימוד אקדמי של תרבות כללית ויצירה אמנותית בתל אביב.  ד”ר קלדרון ערכה והגישה את התכנית “החדר” בערוץ 2, שבה דנה עם אורחים שונים על טקסטים בתרבות העברית. כמו כן, הייתה חברה בוועדה המייעצת של סדרת הספרים “עם הספר” בהוצאת “ידיעות ספרים” ובועדת “שנהר”, לבדיקת החינוך היהודי במגזר הממלכתי. במרץ 2012 מונתה קלדרון לראש אגף תרבות וחינוך בספרייה הלאומית. בוגרת תואר ראשון במקרא פילוסופיה ומחשבת ישראל ב’אורנים’ , תואר שני ושלישי בספרות התלמוד באונ’ העברית בירושלים. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת במאפייני האגדה התלמודית. ספרה “השוק. הבית. הלב.” מהווה קריאה אישית באגדות תלמודיות. ספר זה יצא לאור בשפה האנגלית השנה בהוצאת JPS.

 

ט”ו בשבט – גלגוליו של חג

פורים 2015 בבית תפילה ישראלי

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il