• 17.09.2021
  • י״א בתשרי תשפ״ב
  • שבת פרשת יתרו
  • English

דרור אורטס שפיגל

מדי שבוע, מתפרסם בעלון השבועי שלנו מדור ובו ראיון קצר עם חבר קהילה, אנו מביאים כאן מבחר ראיונות מהשנתיים האחרונות. גלו לנו גם אתם את הפנים שמאחורי הסידור!

פני שבת - חברי קהילה מדברים

דרור אורטס שפיגל

שותפים לחיים המשפחתיים: שלומית, דרור, לירון (14), שירלי (11.5), נטע 7 (ב-9.1.07). ושתי כלבות: מיה (10+) וברבי (6.5).

עיסוק בימי החול: דרור (עו”ס בהכשרתו) החל בשנה האחרונה ביזום והקמה של ” המרכז הישראלי להערכת מסוכנות”- ארגון המבצע הערכה מקצועית המשתמשת בכלים מובנים ומוכחים מחקרית של רמת מסוכנות הנובעת מנבדק. במסגרת זו נבחנים פתרונות ואפשרויות יצירתיות למצבים המורידים את הסיכון הנובע לציבור מחשודים ועבריינים. שלומית- יועצת ארגונית -ליווי ויעוץ אישי של מנהלים ואנשים פרטיים בשילוב כלי קאוצ’ינג. הבנות- שלושתן עסוקות ופעילות במגוון חוגים ופעילויות אחרות מעבר ללימודים כמובן.

למה בית תפילה ישראלי? בגלל השילוב המופלא של יהדות וישראליות. הטקסטים המגיעים מהמקורות בשילוב עם אירועים וסיפורים מהחיים הישראליים העכשוויים (בעיקר במעגל ימות השבוע). בגלל שמחת החיים והחום שחשים ב” ביחד” המזמין והמקבל כל אחד ואחת.

 ניגון או תפילה אהובים: : “לכה דודי” במנגינה הסלוניקת – שאנחנו ממשיכים ומזמזמים כל המשפחה כל השבוע.

 פינוק של שבת:. לקום מאוחר, מתי שבא לנו ואז לבלות כמשפחה ביחד אם זה בטיול משפחתי בחיק הטבע, ביקור וטיול עם חברים/משפחה, סתם התפנקות בבית בצוותא ביום חורפי ובעיקר- היחד המשפחתי לצורותיו השונות.

 מסר לקהילה: לשמור על מינון נכון של שמירה על המסורת יחד עם ההתחדשות. גם בקבוע יש מהיופי שבמוכר. לשמור על החום והאינטימיות אך לפעול להגדלת המעגל של המשתתפים בתפילה מתוך הרצון לאפשר לעוד אנשים לחוות את יופייה של הדת הלא ממוסדת. מתחבר לי מאוד למסר של קולינס ופוראס בספרם “לנצח נבנו”: “שימור הליבה עם עידוד הקדימה”. שיהיה המשך שבוע נפלא!!

יונתן ניב

יונתן ניב

אבי בלכרמן

אבי בלכרמן

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il