• 29.07.2021
  • כ׳ באב תשפ״א
  • שבת פרשת יתרו
  • English

עזרה וינברג

מדי שבוע, מתפרסם בעלון השבועי שלנו מדור ובו ראיון קצר עם חבר קהילה, אנו מביאים כאן מבחר ראיונות מהשנתיים האחרונות. גלו לנו גם אתם את הפנים שמאחורי הסידור!

פני שבת - חברי קהילה מדברים

שותפים לחיים המשפחתיים: בינתיים, אני רווק…מאורס לאוליביה שלומדת רפואה באוניברסיטת תל אביב. בשבת האחרונה שהייתי בבית תפילה רקדנו יחד במעגל בלכה דודי, וזאת הייתה תחושת התעלות אמיתית! אנו מתכננים להתחתן בירושלים באביב. נכון להיום אני גם דוד, אחותי אַבּי ילדה זה עתה בת.

עזרה וינברג

עזרה וינברג

עיסוק בימי חול: סטודנט לרבנות, בעיקר בתנועה ליהדות מתחדשת (רה-קונסטרוקטיבית) בשלוש השנים האחרונות. בשנתיים האחרונות למדתי בירושלים, במסגרות בעלות גישות דתיות ופוליטיות מגוונות. אני מקווה לסיים את לימודי הפורמליים בשנתיים הקרובות, ולעולם לא להפסיק ללמוד!

למה בית תפילה ישראלי? כי זה הסוד הכי שמור בתל אביב! אני מציע שם חדש- בית ניסים ישראלים- כי אני באמת מרגיש שניסים מתרחשים שם. אני לא מגזים, הלב שלי מתחמם בקהילה הזאת. אני אומר את זה כי בכל פעם שאני יוצא מבית תפילה, אני במצב רוח טוב יותר מזה שהייתי כשנכנסתי. הרוח והכוונה נפלאים. אני אוהב את העובדה שבית תפילה הוא לגמרי “ישראלי”, אבל בו בעת פתוח לכל סוגי היהודים….זה אחד המקומות האהובים עלי בארץ.

ניגון או תפילה אהובים: ‘מזמור לדוד’ ו’אילו פינו’ בלחן של גרוניך. אני מקווה שימשיך להלחין שירים מהתפילה.

פינוק של שבת: שבת כשלעצמה היא פינוק אחד ארוך, במיוחד כשאני יכול לחגוג בקהילה שאוהבת שבת! בית תפילה היא קהילה כזאת בעיני.

מסר לקהילה: כרגע אני בסמסטר סתיו בלימודים בפילדלפיה, ארה”ב. בכל פעם שאני מדבר על הארץ (וזה קורה לא מעט) אני מוצא את עצמי מזכיר את בית תפילה. אני אבלה כאן בארבעת החודשים הבאים, ואם יש משהו שאני יכול לעשות למען בית תפילה מכאן, אנא אל תהססו ליצור איתי קשר- ezrox@aol.com אני מצפה בקוצר רוח לחזרתי בפברואר.

 *בינתיים, עזרא שב ארצה ואוליביה והוא אכן נישאו בירושלים.

רינה קרן

רינה קרן

אברהם בן יעקב

אברהם בן יעקב

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il