• 16.04.2024
  • ט׳ בניסן תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

שירו שיר חדש – שלמה גרוניך ובית תפילה ישרראלי מלחינים מחדש את סידור התפילה

לכבוד עשר שנים לבית תפילה, בחרנו לקחת על עצמנו פרוייקט שאפתני, חסר תקדים, אך יחד עם זאת חיוני כל כך: הלחנה ישראלית חדשה של תפילות השבת. מהרגע שהרעיון הגיח לעולם היה לנו ברור שהאדם הנכון ביותר למשימה זו הוא  היוצר והמלחין שלמה גרוניך. שיתוף הפעולה הקודם שלנו עם שלמה...
  • שירו שיר חדש – שלמה גרוניך ובית תפילה ישרראלי מלחינים מחדש את סידור התפילה

לכבוד עשר שנים לבית תפילה, בחרנו לקחת על עצמנו פרוייקט שאפתני, חסר תקדים, אך יחד עם זאת חיוני כל כך: הלחנה ישראלית חדשה של תפילות השבת. מהרגע שהרעיון הגיח לעולם היה לנו ברור שהאדם הנכון ביותר למשימה זו הוא  היוצר והמלחין שלמה גרוניך. שיתוף הפעולה הקודם שלנו עם שלמה הניב יצירות תפילה שהעשירו את החוויה היהודית-ישראלית של כולנו  ובמיוחד את תפילותינו.

הפעם המשימה הרבה יותר כוללנוית. אנו מעוניינים ליצור ליטורגיה ישראלית חדשה ביחד. מנסיונינו, העולם היהודי כולו, על כל זרמיו, בארץ ובעולם, צמא ליצירה כזו הנוצרת דווקא כאן, בתל אביב, ועל ידי יוצרים ומלחינים המסרבים להיכנס אל תוך ההגדרות הישנות של “דתי” ו”חילוני”.

הסנונית הראשונה שלך פרוייקט “שירו שיר חדש” תיחשף בקבלת השבת הקרובה, ביום שישי ה-11/7, שבת פנחס, בקבלת השבת של בית תפילה ישראלי בנמל תל אביב, לכבוד פתעיחת חגיגות העשור.  שלמה גרוניך עצמו יציג את שני הפיוטים הראשונים שהלחין מתוך הפרוייקט: “מזמור לדוד” ו”לכה דודי”, בליווי ההרכב המוזיקלי הקבוע של בית תפילה ישראלי.

היצירה במלואה תושמע ותושר לראשונה בהמשך השנה, בקבלת שבת  מיוחדת .

התפילות החדשות לא נועדו להופעות אלא לשירה ותפילה בצוותא, לכן אתם מוזמנים להקשיב לשני הלחנים החדשים ולהגיע ביום שישי לקבלת השבת מוכנים להשתתף בקולכם.

תיהנו!

מזמור לדוד

 

לכה דודי

פתיחת חגיגות העשור לבית תפילה ישראלי – 11-12/7 בנמל תל אביב ובמשכננו החדש באולפן גורדון

דחיית פתיחה חגיגות העשור – קבלת השבת הקרובה תתקים באולפן גורדון

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il