• 25.02.2024
  • ט״ז באדר א׳ תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

קבלת שבת בצל הטרור, אזכרה ותפילה לנפגעים

קבלת השבת שלנו התקיימה שעות ספורות לאחר פיגוע הירי בדיזנגוף, כל כך קרוב לבית. ליאורה-אזרחי ורד, הרבה הקהילתית שלנו, חלקה איתנו ממחשבותיה על התפילה שהתקיימה זמן כה קצר לאחר האירועים הקשים, ולאחר שבת של כאב ערכנו אזכרה לזכר הנרצחים ותפילה לשלום הפצועים.

בית תפילה ישראלי
  • קבלת שבת בצל הטרור, אזכרה ותפילה לנפגעים

לעתים קרובות מדי אנו מוצאים עצמנו בבית תפילה ישראלי מנסים להגיב באופן קהילתי לאסון או אירוע טרגי.  בערב שבת האחרון הפחד הגיע ממש לפתח דלתנו, בפיגוע הירי בדיזנגוף. קבלת השבת שלנו נערכה שעות ספורות לאחר הפיגוע, כשרחובות תל אביב פצועים ומתנהל בהם מצוד אחר המחבל.

ליאורה אזרחי-ורד, הרבה הקהילתית של בית תפילה ישראלי, חלקה איתנו ממחשבותיה על התפילה שהתקיימה זמן כה קצר לאחר האירועים הקשים:

“ערב שישי קר, הרחובות ריקים אך לא בשל מזג האויר. חושבת לעצמי – האם אפשר בכלל להתפלל כשהרחובות מלאים בפחד? האם יהיה מניין, ומה עם האורחים שאמורים להגיע לתפילה?

לתפילה הגיעו כמה חברי קהילה וקבוצה גדולה של אורחים. אחרים הרגישו שעדיף להישאר בבית, וגם זה מובן לגמרי.

התפילה מאפשרת לנו להתחבר לרגשות שלנו סביב אירועים קשים- פחד, בהלה, כעס, חשש, אולי אפילו שנאה. בתפילה אנחנו מפרקים את זה, משחררים את כדור המתח, מביעים הזדהות ואמפתיה לנפגעים ומשפחותיהם, הזדהות עם החברה שלנו. מעבדים את הכעס והשנאה, עוברים הלאה מזה ומתפללים לאהבה ושלום. מחפשים בכל זאת את הזמן הקדוש והקהילה הקדושה.

התחלנו את התפילה בתפילה מיוחדת לשלומה של העיר תל אביב-יפו, מתוך הסידור שלנו:

המחדש בכל יום תמיד מעשה בראשית, משך חסדך עלינו גם לימים יבואו. הגן על עירנו ועל תושביה… וברך את תושבי עירנו באהבת האדם באשר הוא אדם.

מי ייתן ויהיה שלום בארצנו ובעירנו.”

אזכרה ותפילה לנפגעי הפיגוע בדיזנגוף (3)אחרי שבת של כאב ופחד, ביום ראשון אחר הצהריים רני יגר הוביל אזכרה להרוגי הפיגוע ותפילה לשלום הפצועים במקום הפיגוע – פאב הסימטא ברח’ דיזנגוף 122. התאספנו ביחד עם עוברים ושבים שבאו להדליק נר לזכר הנרצחים, אמרנו קדיש למתים ומי שברך לרפואת הפצועים, וקראנו מתוך התפילה לשלום העיר תל אביב שבסידור בית תפילה ישראלי. האירוע היה משמעותי מאד לציבור שהצטרף אלינו ואיפשר לנו ולהם לבטא את הרגשות בשיר ובתפילה.

 

לבית תפילה ישראלי דרוש/ה סמנכ”ל/ית

לבית תפילה ישראלי דרוש/ה סמנכ”ל/ית

הוראות הגעה

הוראות הגעה

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il