• 16.07.2024
  • י׳ בתמוז תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

לילה בלתי נשכח של תיקון שבועות בבניין עיריית תל אביב

. בניין עיריית “תל אביב עיר הקודש” הפך למשך לילה אחד לבית מדרש עבור מאות משתתפים. תל אביב עיר הקודש, 2014. מעין סיכום

צוות בית תפילה ישראלי
  • לילה בלתי נשכח של תיקון שבועות בבניין עיריית תל אביב

איזה לילה זה היה.. בניין עיריית “תל אביב עיר הקודש”  הפך למשך לילה אחד לבית מדרש עבור מאות משתתפים. פתחנו את הערב בקבלת חג חגיגית בלובי הבניין, המשכנו לארבעה מסלולים מקבילים  של הרצאות מרתקות, שיחות והופעות מפי מיטב אמנים, החוקרים והיוצרים וסיימנו בטיש תל אביבי בשיתוף יונג יידיש ואתר “זמרשת”. עם הנץ החמה נפרדנו מהבניין שהיה לנו לבית ללילה אחד בתפילת שחרית.

מיה ברתל, חברת הקהילה מסכמת את החוויה :”כל אותו הלילה – תיקון ליל שבועות בבניין עיריית תל אביב. הבניין היה מואר בצבעים שונים מבחוץ. אווירת חג. גם מבפנים הוא היה מוצף אור גדול. היה מעניין ומרתק ומרגש ונפלא. בין המורים – תלמידי המגמה למחשבת ישראל בבית הספר התיכון ”ליידי דייויס” שדיברו על החסד במגילת רות ואיך להביא חסד למדינה שלנו היום.
דיברנו על אופי השבת שהיינו רוצים שתהיה בתל אביב – שבת יהודית שמתאימה לכולם, על ספרות עברית, על השפה העברית, על ירושלים מול תל אביב, על ביאליק… שרנו, המוזיקאים שלנו ניגנו, עתליה שרה בקולה הצלול – והכל – בסימן ”תל אביב עיר הקודש”.
לפנות בוקר -אכלנו ארוחת בוקר צנועה וחגיגית והתאספנו לקבלת התורה.
אסטבן, רב הקהילה שלנו, קרא בתורה בטעמי המקרא ואנחנו הקשבנו : “…לֹא תִרְצַח וְלֹא תִנְאָף וְלֹא תִגְנֹב…”
ואחר כך נתנו ידיים במעגל גדול ושרנו…וברכנו את תושבי תל אביב ואת עובדי עיריית תל אביב על שהעניקו לנו ללילה המיוחד הזה , את האכסניה הטובה והנוחה שלהם, ואת כל עם ישראל, ושרנו ”עושה שלום במרומיו”,
ואחר כך עלה השחר והלכנו הביתה.בשנה הבאה – תבואו גם אתם. תוכלו לצבור דלק לכל השנה! ”

תודה לכל מי שעמל, והרשימה ארוכה: לצוות הנפלא שלנו, קרן, דפנה וטלי, לרני, לאלעד, יוגב ודניאל, למוזיקאים שלנו, עתליה, יותם ויוני, לחברי הקהילה והמתנדבים הרבים, טובי, פיני, חנה, רינה, יערה, יניב, אוון, למרצים והיוצרים הנפלאים שהגיעו בהתנדבות , ולאנשי עיריית תל אביב שפתחו לנו את ביתם בנדיבות שאין כדוגמתה: לאיריס, מנהלת אגף תרבות וטל המפיקה שהיו אתנו במשך כל הלילה, ללירון שדאג לנו לחשמל, לאנשי התחזוקה שסדרו לנו את הבניין ועזרו בכל מה שניתן ובראשם ולדימיר שקלובסקי, לאלי טרנטנר, מנהל בית העירייה, לדודי הקב”ט וצוות המאבטחים שלו, לאנשי מוקד 106 שבאדיבותם שמרו לנו על ספר התורה במשרדם, למשה סמואלס הפרוייקטור מטעם העירייה שחיבר את כל החוטים, למיכל חן, וכמובן למיקי גיצין, חבר המועצה שקידם ופעל ואפשר ושכנע את הנהלת העירייה שיהדות פלורליסטית בתל אביב הוא נושא חשוב! . כולנו עדיין נרגשים מהלילה הקסום והמופלא, ומהחיבוק החם שקיבלנו מכל אחד מהאנשים המקסימים שהוזכרו כאן! ל”ממסד העירוני” יש לפתע פנים, פנים יפות ומאירות… אשרינו!

תיקון ליל שבועות: בית תפילה ישראלי בבניין העירייה

עם מי קיבלתי תורה השנה

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il