• 16.07.2024
  • י׳ בתמוז תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

שמיטה – בית המדרש השנתי של בית תפילה ישראלי

שנת תשע”ה היא שנת שמיטה. מהן המשמעויות הקיומיות, החברתיות, האקולוגיות והאישיות של שמיטה בימינו? האם השמיטה יכולה להיות רלוונטיות לחיינו? כיצד ניתן להוציא את השמיטה מגדר מדבקה על מוצר ולהפוך אותה להזדמנות תרבותית-חברתית לתיקון? שאלות אלה ואחרות יעסוק בית המדרש השנתי של בית תפילה ישראלי.

 

בהנחיית רני יגר

“ושש שנים תזרע את ארצך, ואספת את תבואתה, והשביעית תשמטנה, ונטשתה ואכלו אביוני מך, ויתרם תאכל חיית השדה. כן תעשה לכרמך ולזיתך.”

שנת תשע”ה היא שנת שמיטה. מהן המשמעויות הקיומיות, החברתיות, האקולוגיות  והאישיות של שמיטה בימינו? האם השמיטה יכולה להיות רלוונטיות לחיינו? כיצד ניתן להוציא את השמיטה מגדר  מדבקה על מוצר ולהפוך אותה להזדמנות תרבותית-חברתית לתיקון? נעסוק גם בשמיטה תרבותית: מה נכון לשמוט מן הסידור והטקסים שלנו בימים אלה של מאבק על דמותה האנושית, הדמוקרטית והיהודית של ישראל ומה הכרח להחזיק ואף לחזק? איזה מושגים וביטויים אסור לנו לנצל בעת הזאת אפילו אם הם רכוש מסורתי יהודי?

בשאלות אלה ואחרות יעסוק בית המדרש השנתי של בית תפילה ישראלי. תוך קריאה מונחית במקורות מרתקים מהמקרא, דרך המשנה והתלמוד, טקסטים חסידיים, ועד להגות מודרנית ושירה עברית נברר יחד שאלות אלה.

אל המסע הזה מוזמנים ותיקים ומצטרפים חדשים, חברי קהילה ולומדים מבחוץ וכל מי שנפשו צמאה לשיחה

There are. These approaches have been in existence for years, but do not use them. They do not know they may be done without having to waste money or printing and that they can still cut by using a bit of software. These ideas should help you cut back on paper help speech writing and waste less time. Do some research on which the best thing to use is for every area of your home. There are several out there and all of them have different benefits. Take the time.

עתיקה-חדשה.

בית המדרש מתכנס ביום ראשון אחת לשבועיים בין 19:00-20:30. מפגש ראשון: 26.10

שימו לב: המפגש הראשון יתקיים בספריית בית אריאלה, בשעה 19:30  – זהו מפגש נסיון ללא תשלום. שאר המפגשים יתקיימו במרכז החדש שלנו ברח’ שלמה המלך 100, ודורשים הרשמה. 

לפרטים והרשמה : daphna@btfila.org 077-3003655

 

מחיר: 350 ש”ח לסמסטר, 700 ש”ח לכל השנה. לחברי קהילה ששילמו דמי חבר: ללא עלות.

דמי חבר לשנת תשע”ה: 400 ש”ח ליחיד, 250 ש”ח לפנסיונר, 600 ש”ח לזוג.

 

 

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il