• 26.05.2024
  • י״ח באייר תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

שבתות

“אמר לו הקב”ה למשה: מתנה טובה יש לי בבית גנזי ושבת שמה, אני מבקש ליתנה לישראל, לך והודיעם” (שבת י’ ע”ב). מרכז החיים הקהילתיים של בית תפילה ישראלי מתקיים בשבתות ובחגים. קבלות השבת, תפילות וערבי חג מהווים הזדמנויות לחגוג יחד, להתוודע אחד לשני ולקיים שיח חי וערני של רוח ותרבות יהודית ישראלית.

קישור לכתבה

קהילת בית תפילה ישראלי מקיימת תפילות ואירועים קהילתיים בכל שבתות השנה וחגי ישראל. חברי הקהילה והצוות המוביל מחפשים כל הזמן דרכים להפוך את המועדים להזדמנות קהילתית לצמיחה אישית, ומפגש רלוונטי ומשמעותי עם הערכים הנצחיים הטמונים בהם.

התפילות ואירועי החג משלבים בין ישן וחדש, בין היהודי והישראלי, ומלווים בדרך כלל במוזיקה חיה ובשירה קהילתית הרמונית ומשלבת. התפילות הן שוויוניות (גברים ונשים יושבים יחד ומשמים בכל תפקידי בית הכנסת ללא הבדלי מין).

לפרטים נוספים אנא היכנסו ללוח האירועים


 קבלת שבת בנמל תל אביב

בחודשי הקיץ, הקהילה מקיימת את קבלות השבת באוויר הפתוח, מול הים בעת השקיעה, על הדק הצפוני של נמל תל אביב, כל שישי בשעה 18:30 בחודשי יולי-אוגוסט. קבלות השבת בנמל תל אביב הפכו לאחד הסמלים המובהקים של תנועת ההתחדשות היהודית בישראל בשנים האחרונות, ומשתתפים בהן בין 800-1000 איש מדי שבוע.


 קבלת שבת מוזיקלית

בחורף מתקיימות קבלות שבת קהילתיות בשעה 17:30 ברח’ פילון 5 (מנהל הנדסה – עיריית ת”א).

קבלת השבת ותפילת הערבית משלבות שירה, תפילה מסורתית ותפילות חדשות, ריקודים, סיכום קהילתי של השבוע ופרשת השבוע.


 שחרית של שבת

כפעם בחודש אנו מקיימים תפילת שחרית קהילתית במלווה בלימוד וקריאה בתורה. כמו בקבלות השבת, התפילות מכילות ישן וחדש, שוויונות ומוזיקליות. עקבו אחרי לוח הפעילויות.


 אורח לשבת והבדלה

אחת לחודשיים הקהילה מקיימת ערבי לימוד מיוחדים סביב הבדלה עם מרצים אורחים , המבקרים את הקהילה לשבת שלמה. עקבו אחר הפרסומים למפגשי הלימוד הבאים.


  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il