• 26.05.2024
  • י״ח באייר תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

מחויבות חברתית והתנדבות

קהילתנו רואה עצמה מחויבת לחברה הסובבת אותנו. אנחנו משתדלים לקחת ברצינות את הציווי “לתקן עולם במלכות שדי” ולפעול יחד כדי שהעולם שלנו יהיה מקום שטוב יותר לחיות בו. אנו מזמינים אותך לקחת חלק בעשייה.

קישור לכתבה

קהילתנו רואה עצמה מחויבת לחברה הסובבת אותנו. אנחנו משתדלים לקחת ברצינות את הציווי “לתקן עולם במלכות שדי” ולפעול יחד כדי שהעולם שלנו יהיה מקום שטוב יותר לחיות בו. אנו פועלים גם כלפי פנים, במחויבות לחברי הקהילה עצמה וגם כלפי חוץ.

פרוייקטים חברתיים בשנת תשע”ה:

מעורבות חברתית בדרום תל אביב, יחד עם עמותת אליפלט: אנו פועלים יחד  עם עמותת“אליפלט”– אזרחים למען ילדי פליטים בפרוייקט ארוך טווח, המזמין את חברי בית תפילה ישראלי להתנדב כקבוצה וכיחידים בעזרה לילדי פליטים בדרום תל אביב. כקהילה נקיים מספר פרוייקטים משותפים (כמו למשל יריד פורים בשכונת שפירא) , ואנחנו מקווים שתיווצר גם קבוצה של יחידים שתתנדב בזמנה הפנוי במועדניות וגני העמותה. רכזת הפרוייקט בבית תפילה: מגי בר טורא .חברים המעוניינים להתנדב, לתרום רעיונות ולהיות חלק מהפרויקט מוזמנים להיות בקשר עם מגי במייל mbartura@gmail.com או 054-482-5530.

אימוץ מועדון “עמך”  לרווחת ניצולי השואה ברמת גן – מדי שנה חברי הקהילה מקיימים בהתנדבות סדר ט”ו בשבט וסדר פסח מוקדם יחד עם ניצולי השואה.

”תג מאיר” – בית תפילה ישראלי הינו חלק  מפורום “תג מאיר” – הפורום נוסד במטרה להשמיע קול של סובלנות, כבוד הדדי ומאור פנים כלפי שכנים, זרים וגרים בתוכנו.

ועדת “מעגלי חיים” – מטרת הועדה להעניק תשומת לב קהילתית ואישית לאירועים במעגלי החיים של חברי בית תפילה ישראלי, בעתות של אבל ובעתות שמחה: בשעת מחלה, בשעת אבל במשפחה, בשעת צורך ומצוקה ולהבדיל – בעת לידה במשפחה. חברי הקהילה ארז מניקס וג’קי פלד התנדבו להיות אנשי הקשר של הועדה ומזמינים חברי קהילה לפנות, ליידע ולקבל תמיכה.

ארז מניקס erez.menix@gmail.com 052-6517852,  ג’קי פלג: jacqui.peleg@gmail.com

חברות נוספות בוועדה: ענת ליברמן וריקי קניאל.

 איסוף מסגרות משקפיים – ביזמת חברת הקהילה ג’ודי רותם, הצבנו תיבה לאיסוף מסגרות משקפיים ישנות. מסגרות המשקפיים נמסרות לאופטיקאי אשר מרכיב להן עדשות חדשות ומתאים אותם לנזקקים. בבואכם לקבלת השבת, אתם מוזמנים להביא עמכם את המסגרות ולהניחם בתיבה.

פרוייקטים חברתיים שהתקיימו בשנים האחרונות:

סדר פסח לפליטים בתל אביב בגינת לוינסקי

שוק קח-תן למען עמות “שמע” לילדים ונוער כבדי שמיעה וחרשים.

ועוד

בנוסף, חברי קהילה מתנדבים בועדות קהילתיות שונות כגון “מעגלי חיים”, קבת פנים וחברים חדשים ועוד.

הקהילה פתוחה ליוזמות חדשות ושיתופי פעולה. ההתנדבות פתוחה לכל החפץ בכך, לא רק לחברי בית תפילה ישראלי. אם ברצונכם להתנדב באחד התחומים, צרו קשר ישירות עם רכז ההתנדבות של הפרוייקט, עם דפנה יזרעאל, מנהלת התכניות או מלאו את פרטיכם למטה:

התנדבות

אנא השאירו את הפרטים ונוכל לחזור אליכם בהקדם

 

תגים:
  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il