• 26.05.2024
  • י״ח באייר תשפ״ד
  • שבת פרשת יתרו
  • English

נפרדים מ”עלמא” – קבלת שבת אחרונה בבצלאל יפה 4

ביום שישי הקרוב, ה-13/6/2014, נקיים את קבלת השבת האחרונה שלנו בבית עלמא, שאירח את בית תפילה ישראלי ושימש לו בית ב-10 השנים האחרונות. כולם מוזמנים לבוא ולחגוג עמנו את הזמן המיוחד הזה ביחד.

  • חדשות
  • נפרדים מ”עלמא” – קבלת שבת אחרונה בבצלאל יפה 4

לפני 10 שנים, כשרק התחלנו לחלום על קהילה, ועל יצירת תפילה ישראלית משמעותית ורלוונטית,הגענו ל”עלמא”.  ביקשנו להתארח באולם בית המדרש התוסס בימי שישי, לקראת שבת. רות קלדרון תמכה ברעיון וביזמה כבר מהרגע הראשון, וכך נולד החיבור בין הבית המקסים, האולם העוטף אותך בספרי קודש וחול מעורבבים, והחום האנושי של הבאים בשעריו.

הבית בנה אותנו ואנחנו בנינו את הבית. במהלך 10 שנים, קירות הבית ראו, שמעו וחוו רגעי קדושה, רגעי שמחה ועצב, שמחות בר מצווה וערבי חתן וכלה, יגון ושמחה, שירה, תפילה וריקודים. המידות האינטימיות של הבית אפשרו לנו להסתכל אחד לשני בעיניים, להרגיש את נוכחותו  והעדרו של כל אחד מאתנו משבת לשבת, ובעיקר, המקום החם הזה על יתרונותיו ומגבלותיו, נתן לנו את החופש לחפש את המקום המדויק שבחוויה היהודית-ישראלית שלנו.

הרבה זכרונות, הרבה אנשים, והרבה מוזיקה ספג המקום היקר הזה, וביום שישי הקרוב אנחנו נפרדים ממנו. זו תהיה שמחה מהולה בעצב, וציון דרך בדברי הימים של קהילתנו. אנו נוהגים לומר שאין מקומות קדושים מעצמם, האנשים הם אלו המקדשים את המקומות על ידי ההתיחסות שלהם אל המקומות האלו. הבית הפיזי שהיום אנו נפרדים ממנו איננו מקדש ואיננו קדוש, אבל מבלי להתכוון הוא התקדש על ידי הפעילות הברוכה, הכנה והאמיתית שהתקימה בתוך כתליו.

אנו מזמינים את כל מי שעבר אתנו רגעים משמעותיים, לבוא ולחגוג עמנו את קבלת השבת האחרונה של קהילת בית תפילה ישראלי, במשכנו הנכחי בבית עלמא, ברח’ בצלאל יפה 4. לאחר קבלת השבת יתקיים קידוש חגיגי. כל מי ש”בית תפילה ישראלי” חשוב לו מוזמן. אנחנו מבקשים מכל הבאים לתרום דבר מאכל או משקה לקידוש. ניתן להרים גם תרומה כספית. אנא הרשמו באמצעות הטופס הפשוט הבא .

ברוך אתה ה’ אלהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. אמן.

עורי נשמתי – שלמה גרוניך ואיל שחל

המשכן החדש של בית תפילה: אולפן גורדון

  • כל הזכויות שמורות לבית תפילה ישראלי 2012
  • בניית אתר: felix007.co.il